Wiadomości na koniec roku szkolnego

Drodzy Rodzice i Opiekunowie

WAŻNE:

W związku ze stale rosnącym zainteresowaniem naszą szkołą, pragniemy przypomnieć Państwu, że aby zapewnić miejsce w naszej szkole Państwa dzieciom muszą Państwo wypełnić formularz przyjęcia na nowy rok akademicki 2016-17 oraz uiścić opłatę w wysokości £70 za trymestr.

Kolejny rok akademicki za nami. Był to rok obfitujący w wiele ważnych wydarzeń dla nas wszystkich. Dziś chcemy podzielić się z Państwem najważniejszymi z nich.

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że pomimo napiętej sytuacji polityczno- ekonomicznej w Anglii nasza szkoła w tym roku akademickim znacząco wzmocniła swoją pozycję wśród władz lokalnych oraz mniejszości narodowych. W maju EWA CIC przyjęła do pracy pierwszego pracownika społecznego na terenie Sandwell- Panią Małgorzatę Bartoszek . Cztery spośród naszych Pań nauczycielek odchodzi w tym roku na urlopy macierzyńskie.  Wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać ich powrotu.  Również w tym roku kadra szkoły rozrosła się o 19 nowych profesjonalistów i obecnie liczy 67 osób.  Wszystkich naszych nowo przybyłych nauczycieli i wolontariuszy bardzo serdecznie witamy. 

Również w tym roku uruchomiliśmy zbiórki zuchów i harcerzy. Bogate tradycje ZHP są dla nas bardzo ważne i dlatego też niezmiernie cieszy nas rosnące zainteresowanie zbiórkami, na które już dziś serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od lat 7. Więcej informacji mogą Państwo uzyskać kontaktując się z naszą druhną Martą Skibicką.

Ponadto pełną parą ruszyły w tym roku zajęcia z ju-jitsu prowadzone przez Pana Łukasza Kułynycz i Bartka Sar. Było to możliwe dzięki ogromnej determinacj naszych czarnych pasów oraz niezbędnemu dofinansowaniu West Midlands Police, dzięki któremu byliśmy w stanie sfinansować zakup potrzebnego sprzętu oraz uzyskanie odpowiednich pozwoleń z British Modern Jujitsu Assocation. Pan Łukasz wraca w tym roku do Polski, ale my wierzymy, ponieważ tak bardzo związał się z nami i naszymi dziećmi, że jeśli tylko będzie to możliwe to będzie mógł do nas wrócić.

Kolejnym wielkim sukcesem naszej szkoły było zorganizowanie, już po raz drugi, Polskiego Pikniku w Walsall, na którym przewinęło się blisko 1000 osób. Sukces ten był na tyle znaczący, że sam urząd miasta w Walsall zaproponował nam zorganizowanie kolejnego i wszystko wskazuje na to, że odbędzie się on latem przyszłego roku w największym parku w Walsall tzw. Arboretum.

W tym roku akademickim obyło się też wiele szkoleń dla naszej kadry; w tym szkolenie w zakersie tzw. e-safety , child sexual exploitation, children safeguarding. Szkolenia te są gwarancją, że kadra szkoły jest dobrze poinformowana o obowiązujących przepisach oraz może odpowiednio służyć pomocą tym z Państwa, którzy o takową się do nas zwrócą.

W okresie od maja do lipca mieliśmy zaszczyt gościć w szkole specjalistę od uzależnień, wieloletniego pracownika społecznego i tereapeutę- Panią Anię Janczuk, która przez kilka tygodni oferowała naszej społeczności darmowe warsztaty psychologiczne.

Jesteśmy w pełni świadomi rosnących napięć społecznych w związku z sytuacją po referendum i dlatego apelujemy do Państwa aby zgłaszać nam wszelkie akty ksenofobii, rasizmu lub tzw. hate crime. Jak Państwo wiedzą od lat współpracujemy blisko z policją i w każdej chwili służymy pomocą w nawiązaniu kontaktu z odpowiednim komisariatem. Dodatkowo zadbaliśmy o to, że naszą szkołę regularnie będą odwiedzać funkcjonariusze policji aby umożliwić Państwu bezpośredni kontakt i rozmowę. Daty ich wizyt zostaną podane na naszej stronie oraz facebooku. Zachęcamy Państwa gorąco aby nie czekać, nie bać się ale informować policję jeśli tylko jest taka potrzeba.

Z niecierpliwościąbędziemy oczekiwać na wyniki kolejnych egzaminów maturalnych, do których podeszli nasi uczniowie. Wyniki, które zostaną podane szkołom dziennym na koniec sierpnia zostaną przez nas opublikowane na naszych stronach jak tylko do nas dotrą. Wiemy, że nasi studenci zostali świetnie przygotowani przez Panią Martę i Panią Ewę i trzymamy kciuki za przysłowiowe szóstki i piątki.

Nasze zakończenie roku akademickiego odbędzie się w przyszłą sobotę o godz 10 rano w drama studio i potrwa około godzinę. Serdecznie prosimy aby dzieci przyszły odświętnie ubrane. Chcemy odśpiewać nasz hymn, podziękować naszym nauczycielom i asystentom za wspaniale wykonaną pracę oraz pochwalić się naszymi osiągnięciami.

Dzięki uprzejmości naszego oficjalnego sponsora- Piekarni Mazowsze- będziemy w stanie zaofrować Państwu nie tylko kawę i herbatę ale również pyszne ciasto, na które już dzisiaj serdcznie Państwa zapraszamy.

O godzinie 11 dzieci wraz ze swoimi rodzicami i wychowawcami przejdą do swoich klas, w których otrzymają raporty szkolne i nagrody książkowe. Zakończenie roku akademickie przewidywane jest o godzinie 12.

Życzymy naszym uczniom wspaniałych, pełnych przygód wakacji i czekamy na was w nowym roku szkolnym już 10 września.

Z poważaniem

Zarząd Polskiej Szkoły

Podążaj za nami